Restoratif Diş Tedavisi

este lucca

Günümüzde diş hastalıklarının önlenmesine yönelik çalışmalar giderek artmaktadır. Restoratif diş tedavisi, diş sert dokularını ilgilendiren, bakteri kaynaklı ya da bakteri olmaksızın gelişen tüm rahatsızlıkların ya da mevcut estetik şikâyetlerin teşhis, tedavi ve takibinin gerçekleştirilmesidir. Restoratif diş tedavisi sürecinde hastanın şikâyetinin giderilmesinin dışında; çürük, aşınmış, hassas, renkleşmiş, aralıklı, doku anomalisi olan ve kırık dişlerin kaybedilmiş fonksiyon ve estetiğinin geri kazandırılması da sağlanmaktadır. Restoratif diş tedavisinde yaptığımız uygulamalar; erken dönem çürük teşhisi ve tedavi planlaması, konservatif tedavi yaklaşımları, kompozit ve amalgam restorasyonlar, diş beyazlatma uygulamaları, bilgisayar destekli estetik diş hekimliği uygulamaları, porselen restorasyonları, kompozit veya seramik ön bölge porselen lamina uygulamalarıdır. Kullandığımız lazer ve bilgisayar destekli teknoloji sayesinde; dişte sert doku kayıpları olanların tedavileri hemen gerçekleştirilmekte ve gülüşünüzü etkileyen estetik restorasyonlar da aynı gün içerisinde gerçekleştirilmektedir.

Restoratif diş tedavisinde hangi hizmetler sunulmaktadır?

Amalgam, kompozit ve cam iyonomer dolgular.
Travma ve diş kırıklarında estetik yaklaşımlar.
Direkt-indirekt kompozit ve porselen estetik restorasyonlar.
Dentin hassasiyeti tedavileri.
Gülüş tasarımı.
Vital diş beyazlatma.
Vitap pulpa tedavileri.
Geriatri ve onkoloji hasta gruplarında konsrevatif diş tedavileri.
Yetişkinlerde bireysel çürük önleyici uygulamalar.
Pre-protetik restorasyonlar.

Lamine Veneer nedir?

Lamine Veneer; estetik restorasyon ile ön dişleri düzeltmenin hızlı ve en güvenli yoludur. 3 çeşit lamine veneer bulunmaktadır. Bunlar; seramik lamine, estetik lamine ve komposit laminedir.Porselen lamine veneerler diş yapısına kimyasal olarak bağlanan seramikten yapılmış maddelerdir. Kompozit lamine veneerler ise ön grup dişlerin dış yüzeylerine kompozit eklenerek hekim tarafından arzu edilen şekil verilerek bozuk diş görüntükeri eski hale getirilebilmektedir.

Lamine Veneer kimlere uygulanabilir?

Lamine Veneer; lekeli dişlere, zedelenmiş dişlere, çarpık dişlere ve boşluklara uygulanmaktadır. Lekeli dişler geçirilmiş hastalık sebebiyle lekelenen veya yiyecek içecek tüketimi ile ilgili rengini kaybeden dişlerin diş kaplamaları ile tedavi edilmesidir. Zedelenmiş dişler ise kötü kullanım nedeni ile yıpranan veya kaza anında kırılmış dişlerin porselen Lamine Veneerler ile tedavi edilmesidir. Dişlerinizin arasında boşluklarınız var ise de lamine veneerler sayesinde kolayca kapanabilir. Çarpık dişlerde ise Lamine Veneerler dişlerin ön taraflarına yapıştırılarak estetik bir görüntü elde edilebilmektedir.

Lamine Veneerlerin tedavi süresi ne kadardır?

Lamine Veneer tedavisi gün içerisinde sonuçlanabilen tedavilerdir. Fakat Lamine Veneerler porselenden yapılıyor ise laboratuar süresi olacağı için tedavi süreci 5-6 gün arasında değişecektir.

Uzmana Sorun?

Tedaviler hakkında tüm merak ettiğiniz soruları uzmanlarımıza sorabilirsiniz!
Canlı Destek
Este Lucca
WhatsApp'ta sohbet etmek için aşağıdaki linke tıklayın!