Popo Estetiği

este lucca

Popo estetiği poponun kaldırılması ve nadiren de poponun daha az belirgin hale gelmesi için yapılan bir operasyondur. Bel, kalça ve popo anatomisi bir bütün olarak ele alınır. Anatomik etkenlere göre yapılacak işlem belirlenir ve kişinin vücuduna uygun bir tasarım yapılır. Popo estetiğinde uygulanan cerrahi yöntemler liposuction-lipofilling, germe yöntemi ve silikon protez uygulamalarıdır. Genellikle sırt, göbek ve bel bölgesinden yağ alınarak popo bölgesine verilir. Fakat hastada yeterli miktarda yağ yok ise ikinci bir yöntem sayesinde silikon popo protezi ile popo büyütme yapılır. Popo estetiği ameliyatı genel veya lokal anestezi altında yapılan bir işlemdir. Ameliyatın süresi genellikle 1 ile 1,5 saat arasında değişmektedir. Ameliyattan sonra hastaya 2 hafta süresince özel bir korse giydirilir. Hasta 3 gün sonra işine dönebilir durumda olacaktır. Popo estetiği ameliyatında popo protezi kullanılacak ise bu ameliyat genel anestezi ile yapılacaktır. Ameliyat yaklaşık olarak 4 saat sürer ve hastanın o gece hastanede kalması gerekecektir. Hasta ameliyattan 5 gün sonra işine rahatlıkla dönebilir.

Popo estetiği ameliyatından önce neler yapmalıyım?

Bütün ameliyatlarda önerildiği gibi popo estetiği ameliyatlarında da ameliyattan 3 hafta kadar öncesinde sigarayı, aspirini, kan sulandıran ilaçları ve benzeri maddeleri bırakmanız gereklidir. Kullanmamanız gerekenler arasında Apranaks, Vermidon ve Voltaren gibi ağrı kesiciler bulunmaktadır. Bunların dışında herhangi bir ağrı kesici kullanmanız gerekiyor ise Novalgin ve Minoset kullanabilirsiniz. Ayrıca multivitamin haplarını, keten tohumu, yeşil çay, domates çekirdeği ve kiraz sapı gibi bitkisel ürünleri ve bütün zayıflama ürünlerini kullanmamanız gerekmektedir.

Popo estetiği ameliyatından sonrasında neler yaşarım?

Popo estetiği ameliyatı genel anestezi altında yapılan bir operasyondur. Bu operasyonun ortalama süresi 1,5 saat civarındadır. Popo estetiği ameliyatı olduktan sonra o gün veya bir sonraki gün hasta taburcu edilebilir. Dikişlerin tamamı cildin altında bulunduğu için dikişlerin alınmasına gerek olmayacaktır. Hastaların ilk iki gün boyunca sırt üstü yatmamaları gerekmektedir. Sonrasında hastaların oturmasına izin verilir ve hastalar rahatlıkla duş alabilirler. Ameliyatın ardından bir hafta sonra hasta normal yaşantısına geri dönebilir fakat ağır spor yapmak için bir ay sonrasını beklemesi gerekmektedir.

Popo estetiği ameliyatından sonra popo protezini hisseder miyim?

Popo protezleri ilk başta hissedilse de zamanla çok normal bir şekilde hissedilmeyecek hale gelecektir. Bu hissetmeme durumu popo estetiği ameliyatından yaklaşık olarak 2 ay sonra gerçekleşecektir. Bu aydan sonra hasta protezi vücudunun kendi parçasıymış gibi algılayacaktır.

Popo estetiği ameliyatının sonucu kalıcı olur mu?

Bel, popoya verilen şekillerin ve popo protezlerinin etkisi kalıcıdır. Cildin çıkartılarak yapıldığı askılar etkili ameliyatlardır ve sonuçları da kalıcı olan ameliyatlardır. Hastaların ameliyat ile elde edilen bu güzel sonucu koruyabilmeleri adına da kilolarına dikkat etmeleri, cilt bakımı yaptırmaları ve düzenli spor yapmaları gerekmektedir.

Popo estetiğinin kadınlarda ve erkeklerde bir farkı olur mu?

Kadınlarda ve erkeklerde yapılacak olan popo estetiği ameliyatında elbette farklar vardır. Erkekler genellikle popolarının büyük olmasından rahatsız olurlarken, kadınlar tersi bir şekilde küçük olmasından rahatsız olurlar. Bu sebeple de erkekler ve kadınların bu isteklerine yönelik bir popo estetiği uygulanır.

Uzmana Sorun?

Tedaviler hakkında tüm merak ettiğiniz soruları uzmanlarımıza sorabilirsiniz!
Canlı Destek
Este Lucca
WhatsApp'ta sohbet etmek için aşağıdaki linke tıklayın!