Kaş Kaldırma Estetiği

este lucca

Kaş kaldırma estetiği yüzün ifadesini değiştiren, formunu kaybeden, yorgun gösteren kaşlara yapılan bir operasyondur. Bu operasyon sayesinde yüz ve göz güzelliğini ortaya çıkartan kaşlar dinlenmiş, genç, taze, aydınlık ve açık bir görüntüye kavuşacaktır. Zamanla alnımızda oluşan dikey ve yatay çizgiler zamanla derinleşerek bizi olduğumuzdan daha yaşlı göstermektedir. Bu çizgiler mimik çizgileri olarak da bilinirler ve yaşımızı göstermenin yanında yüzümüze de yorgun ifade vermektedirler. Kaşlarımızın sarkmasının bilinen durumlar dışında hastalıklarla ilgili olarak da yaşanabileceği bilinmektedir. Bu hastalıkların başında tümörler, yüz felçleri ve yaşanan ameliyatlar gelmektedir. Yüz görüntümüzde en önemli yere sahip olan hiç şüphesiz ki kaşlardır. Çünkü kaşlar bakışlarımızı ve mimiklerimizi ortaya çıkmakta, yüzümüze anlam katmaktadır. Kaş kaldırma estetiğinde kaşınız yüz şeklinize göre belirlenerek ona uygun operasyon yapılmalıdır. Kaş kaldırma operasyonu saçlarınızın arasından açılacak küçük kesi ile içeri girilerek dokuların serbestleştirilmesi ve dokuların yukarıya doğru asılmasıyla yapılan bir işlemdir. Operasyon saçlı deriden yapıldığı için izler dışarıdan bakıldığında görünmeyecektir. Ameliyattan sonra ciddi bir ağrınız olmayacağı gibi günlük yaşamınıza da hemen dönebilirsiniz.

Kaş kaldırma ameliyatından önce hangi işlemler yapılır?

Kaş kaldırma estetiği uygulaması yapılacak kişi ilk olarak değerlendirmeye alınır. Kaşın yerine ve hastada kırışıklık olup olmadığına bakılır. Ardından kaş kaldırma ameliyatının planlanması işlemine geçilir. Kadınlarda ve erkeklerde farklı şekilde yerleştirilen kaş; kadınlarda kemiğin üstüne doğru, erkeklerde ise alın kemiği hizasında planlanır.

Kaş kaldırma estetiği hangi durumlarda tercih edilmelidir?

Kaş kaldırma estetiği alnınızda oluşan kırışıklıkların giderilmesi, düşük kaş, çatık kaş ve göz kapağının verdiği ifadenin değiştirilmesi durumlarında tercih edilmelidir. Kişi bu durumlardan şikayetçi ise veya daha önce yaşamış bir hastalığından dolayı kaşlarında ifade değişikliği oluştuysa bu ameliyat uygulanması gereken bir ameliyat olacaktır.

Kaş kaldırma ameliyatı ne kadar sürer?

Kaş kaldırma estetiği uygulanacak işleme bağlı olarak yirmi dakika ile bir saat arasında değişmektedir. Kaş kaldırma ameliyatı lokal anestezi ve genel anestezi yardımı ile yapılabilmektedir. İşlemin ardından hasta rahatlıkla evine gidebilir ve iş hayatına dönebilir. Kaş kaldırma çok iyi sonuçlar alınabilen bir ameliyattır ve hastanın istediği gibi bir kaş şekli çok rahat bir şekilde verilebilir.

Kaş kaldırma estetiği ameliyatından sonra neler yaşarım?

Kaş kaldırma estetiği işlemleri çok rahat bir şekilde gerçekleştirilebilen operasyonlardır. Ameliyatın ardından rahatlıkla yemek yiyip, ayağa kalkabilir ve aynı gün taburcu edilebilirsiniz. Ameliyattan sonra alnınızda elastik bir sargı olacaktır ve bu sargı ertesi gün açılır. Ardından rahatlıkla banyonuzu yapabilir, işinize dönebilirsiniz. Ameliyattan belli süreler sonra kontrole gelmeniz gerecektir. Çünkü bu kontrollerde kaşın yeni görünümüne alışıp alışmadığına bakılacaktır. Ameliyattan sonra kaşınızı çok fazla yormamanız ve mimik yaparken dikkat etmeniz gerekecektir.

Kaş kaldırma estetiğinden sonra sonuçta bir değişiklik olur mu?

Kaş kaldırma operasyonundan sonra yaşlılık süreciniz ve yerçekiminin olumsuz etkileri göz önüne alındığında kaşlarınızda bir miktar düşüş gözlenebilir. Ancak bu işlem uzun süre kalıcılığı olan işlemlerdir ve bu sebeple uzun süre kalıcılığı devam edecektir.

Uzmana Sorun?

Tedaviler hakkında tüm merak ettiğiniz soruları uzmanlarımıza sorabilirsiniz!
Canlı Destek
Este Lucca
WhatsApp'ta sohbet etmek için aşağıdaki linke tıklayın!