PRP Tedavisi

este lucca

Prp; kanda pıhtılaşmayı sağlamakla görevli trombosit kanın en temel hücrelerindendir. Pıhtılaşmayı sağlama, onarım ve iyileştirme yapması PRP’nin tercih edilmesinin ve birçok tedavide kullanılmasının sebebidir. Kişinin kanı steril bir ortamda alınarak özel bir cihazda yüksek hızda bir işlemden geçirilir. Kandaki alyuvarlar ve akyuvarlar dibe çökerken, trombosit açısından zengin olan bölüm ise üst kısma çıkar. Trombosit bakımından fazlaca zengin olan bu plazmanın uygulama yapılacak olan bölgeye verilmesi de yaklaşık 30 dakika sürmektedir. İşlemin ardından ciltte canlılık ve parlaklık hemen belli olmaktadır. Üçüncü ve dördüncü uygulamanın sonunda etkisi belirgin bir şekilde görülecektir. PRP yani Trombositten Zenginleştirilmiş Plazma bir kişiden kan alınarak ve alınıp işlemden geçirildikten sonra elde edilen trombosit yönünden zengin olan plazmanın ihtiyaç duyulan bölgelere uygulanmasıdır. Bu bölgeler genellikle yüz ve saç bölgeleridir. Yüz bölgesine; cilt yenilemesi ve parlaklık verilmesi amacıyla uygulanmaktadır. Elde edilen bu sıvının içeriğinde milyonları aşan kök hücre ve büyüme faktörleri yer almaktadır. İşlemde hastanın kendinden alınan kendi dokuları kullanıldığı için doğal ve cildi yenileyen bir tedavi yöntemidir.

PRP hangi problemlerde ve hangi bölgelere uygulanmaktadır?

PRP; cilt gençleştirme, leke tedavisi, ince çizgiler ve kırışıklıklar, akne izleri ve yara iyileşmesi gibi problemlerde uygulanmaktadır. PRP’nin uygulandığı bölgeler ise yaşlanma sorunu olan ve çözüm sağlanabilecek tüm bölgelerdir. Yani saç, yüz, boyun, eller, tüm vücut gibi…

PRP kaç saat uygulanmalıdır?

PRP de en iyi sonucu almak adına 4 seans uygulama yapılması gerekebilmektedir. PRP tedavisi tamamen kişinin kendi dokularından oluştuğu ve doğal olduğu için fazla seans yapılmasının hiçbir sakıncası bulunmamaktadır.

PRP yöntemi hangi şekillerde uygulanabilmektedir?

PRP yönteminin uygulanma şekilleri ikiye ayrılmaktadır. Bunlardan birincisi dolgu enjeksiyonu, ikincisi ise mezoterapi şeklidir. Ayrıca PRP; maske ve krem olarak da hazırlanabilmektedir.

PRP ile cilt yenilenmesi süreci nasıl oluşmaktadır?

PRP de, kişiden alınan kan özel bir yöntem ile platelet açısından zengin olan bölümü ayrıştırılır. Alınan bu zengin kısım tedavi olacak olan bölgeye geri enjekte edilmektedir. Bu sayede enjeksiyon uygulanan bölge de fazla miktarda büyüme faktörü serbest kalmış olacaktır. Bu da yaraların iyileşmesini, kırışıklıkların giderilmesini, cilt problemlerinin giderilmesini, akne izlerinin yok edilmesini ve cildin kusursuzca yenilenmesini sağlamaktadır.

PRP uygulamasında sonuç ne zaman etkili olur?

Prp uygulamasının ardından birkaç gün sonrasında ciltte parlamalar ve ışıltılar gözle görülür bir şekilde oluşmaktadır. PRP yöntemi kişinin kendi dokularıyla oluşturulduğu için dokuları uyararak etki gösterir. Bu etki tekrarlayan seanslar yardımıyla zamanla daha da belirgin hale gelecektir.

Uzmana Sorun?

Tedaviler hakkında tüm merak ettiğiniz soruları uzmanlarımıza sorabilirsiniz!
Canlı Destek
Este Lucca
WhatsApp'ta sohbet etmek için aşağıdaki linke tıklayın!