Meme Büyütme Ameliyatı Hangi Durumlarda Yapılır?

Meme estetiği, memenin formunun olduğu halden daha hoş gözüken bir noktaya taşımak olarak özetlenebilir. Müdahale edilecek problem memenin küçüklüğü, sarkıklığı, büyüklüğü, gelişimsel şekil bozuklukları ve hatta gömülmüş bir meme başı gibi oldukça geniş bir yelpazede ortaya çıkabilmektedir. Meme büyütme ameliyatları meme estetiği konusunda en çok yapılan ameliyatlar arasında yer almaktadır. “Meme büyütme ameliyatı hangi durumlarda yapılır?” , “Meme büyütme ameliyatı nasıl yapılır?” , “Yağ enjeksiyonu İle meme büyütme yapılır mı?” , “Silikon meme protez tipleri nelerdir?” , “Meme büyütme ameliyatında kullanılan silikonlar güvenli midir?” , “Silikon meme fiyatları, silikon ameliyatı olanların dikkat etmesi gerekenler, Meme Büyütme Ameliyatında İz Kalır mı? gibi sorular meme büyütme ameliyatlarında merak edilen konuların başında gelmektedir.

Meme Büyütme Nedir?

Meme büyütme, mevcut meme hacminin meme dokusu altına protez yerleştirilerek olduğundan büyük hale getirilmesidir. Meme büyütme işlemi sırasında eş zamanlı olarak eğer var ise sarkıklık ve gevşekliğe karşı da meme dokusunun toparlanması yapılmalıdır.

Meme Büyütme Ameliyatı Hangi Durumlarda Yapılır?

Meme büyütme ameliyatı en sıklıkla meme ebatlarından memnun olmayan kadınlarda meme ebatını büyütmek için yapılır. Bunun dışında meme büyütme ameliyatı farklı nedenlere bağlı olarak yapılabilir.

  • Emzirme ya da ciddi kilo verme sonrası sarkan ve hacmini yitiren memelerin toparlanmasını desteklemek meme büyütme ameliyatı yapılabilir.
  • Göğüs duvarı anomalisi nedeniyle meme yapısı gelişmeyen kadınlara meme hacmi sağlamak için meme büyütme ameliyatı yapılabilir.
  • Bu durumlara ek olarak cinsiyet değişimi sürecinde meme oluşturmak için de protezle meme büyütme ameliyatları gerçekleştirilebilir.

Related Posts

Leave a Reply

Canlı Destek
Este Lucca
WhatsApp'ta sohbet etmek için aşağıdaki linke tıklayın!